Kadınlar Kaç Dakikada Tatmin Olurlar?

Kadın Kaç Dakikada Tatmin Olur?

Kadınların orgazma ulaşma süresi ortalama 10-15 dakikadır. Kadın ilişkide nasıl zevk alır ve kaç dakikada boşalır gibi soruların cevabı cinsel aktivitenin türüne bağlıdır. Oral seks, klitoral uyarılma, vajinal birleşme veya mastürbasyon tatmin süresini ve düzeyini doğrudan etkiler.

Kadın Kaç Dakikada Orgazm Olur?

Kadın orgazmı ortalama 14 dakikada gerçekleşir. 2020’de Journal of Sexual Medicine’in yayınladığı bir araştırma, heteroseksüel kadınlarda orgazma ulaşma süresinin 12,76 ile 14,06 dakika arasında değiştiğini göstermektedir. Yaş ortalaması 30 olan 645 kadınla gerçekleştirilen çalışmaya göre katılımcıların %17’si orgazm yaşamadığını belirtmiştir. [1]

Kadının Orgazma Ulaşmasını Hızlandıracak Yöntemler

Kadınlarda cinsel tatmin yalnızca penetrasyonla değil klitoral uyarılma, oral seks ve mastürbasyon yoluyla da gerçekleşir.

Kadınların orgazma ulaşmasını hızlandıracak yöntemler şunlardır:

Daha uzun ön sevişme

Kadınlarda boşalma sürecini hızlandırmak için ön sevişmeye zaman harcamak mantıksız görülebilir; ancak yapılan araştırmalar aksini söylemektedir. 2018’de yayınlanan bir araştırmaya göre ilişkiye tutkulu bir öpüşmeyle başlayan kadınların orgazm olma olasılığı daha yüksektir. [2]

Heteroseksüel çiftler üzerinde yapılan başka bir araştırma ise 1-10 dakika arasında ön sevişme yaşayanların %40’ının, 20 dakikadan fazla ön sevişme yaşayanların ise %60’ının orgazm olduğunu göstermektedir. [3]

Klitorise odaklanmak

Kadınlarda orgazm genel inanışın aksine penetrasyonla değil, klitorisle ilgilidir. Journal of Sex & Marital Therapy’de yapılan bir çalışmaya katılan kadınların %80’i orgazm için klitoral uyarılmaya ihtiyaç duyduğunu belirtmiştir. [4] Parmaklarla, vibratörle veya diğer seks oyuncaklarıyla ilişki sırasında klitorisi uyarmak orgazmı hızlandırabilir.

Oral seks

Cinsel birleşmeye geçmeden önce erkeğin kadına oral seks yapması klitoral uyarılmayı artırarak orgazmı hızlandırır. 2016 yılında yapılan bir araştırma, kadınların oral sekse maruz kaldığı ölçüde orgazma ulaşma süresinin kısaldığını göstermektedir. [5] Katılımcılar arasında partneri tarafından oral seks yapılan her kadın orgazma ulaşmış olmasa da boşalmayı teşvik ettiği gözlemlenmiştir.

Yeni pozisyonlar denemek

Yeni seks pozisyonları denemek cinsellikte heyecanı diri tutmak ve arzuyu alevlendirmek için harika bir yoldur. 2006 tarihli bir çalışma kadınların cowgirl gibi aktif pozisyonlarda veya birden fazla seks pozisyonuna dahil olduklarında orgazm olma olasılıklarının daha yüksek olduğunu söylemektedir. [6]

Daha fazla pratik yapmak

Kadınlar için orgazmı öğrenmek bir süreçtir ve pratikle daha kolay hale gelir. Kadının farklı fantezilerle mastürbasyon denemeleri yaparak kendi vücudunu ve orgazma giden yolda ihtiyaçlarını belirleyebilir. Mastürbasyon sırasında kayganlaştırıcı ve masaj jelleri kullanmak uyarılmayı tetikleyerek orgazmı hızlandırıcı etki yapar.

Kadın Orgazmı Ne Kadar Sürer?

Kadın orgazmı erkeklerden daha uzun ve ortalama olarak 13-51 saniye sürer. Orgazm genital kasların yaklaşık 0,8 saniye arayla ritmik bir biçimde kasılmasıyla gerçekleşir.

Kadın orgazmının fizyolojik süreci cinsellik konusundaki araştırmalarıyla çığır açan Masters ve Johnson’ın dört aşamalı modeliyle açıklanır:

Heyecan: Kadın fiziksel ve psikolojik olarak uyarıldığında cinsel organındaki kan damarları genişler. Artan kan akışı sıvının vajinal duvarlardan geçmesine neden olarak vulvayı şişirip ıslatır. Bu aşamada kalp atışları ve nefes alma hızlanarak kan basıncı artar.

Yükseliş: Vajinanın alt bölgesi giden kan akışı son noktaya ulaştığında sertleşir. Göğüslerin boyutu %25’e kadar artarak meme uçlarının daha az dikleşmesine neden olur. Klitoris kasık kemiğine doğru çekilerek görünüşte kaybolur.

Orgazm: Rahim ve vajinanın alt bölgesindeki genital kaslar ritmik düzenle kasılarak orgazm gerçekleşir. Çoğu kadın erkeklerden farklı olarak orgazm sonrası yenilenme dönemine sahip değildir. Bu nedenle boşalma sonrasında tekrar uyarıldığında daha fazla orgazm olabilir.

Çözülme: Boşalan kadın şişkinliğin azalması, nabzın ve nefes almanın yavaşlamasıyla eski vücuduna kavuşur.

Kadın Orgazmını Uzatacak Tüyolar

Kadınların orgazm süresi genelde erkeklerden uzun olsa da bununla yetinmek istemeyenler için farklı yöntemlerden bahsetmek mümkündür:

- Kadınlarda mastürbasyon ve sekse kısa bir ara vermek yenilenmeyi sağlayarak sonraki orgazmın daha güçlü ve uzun olmasına neden olabilir.

- Kadınların libidosu yumurtlama döneminde zirveye ulaşır. Bu sebeple cinselliği regl döngüsünü takip ederek yaşamak orgazm süresini uzatır.

- Seks veya mastürbasyon sırasında kayganlaştırıcı kullanmak daha yüksek düzeyde uyarılma, zevk ve tatmin sağlar. Orgazmax jelli ve afrodizyak etkili Kayganlaştırıcı Jel Nirvana hissiyatı artırarak güçlü ve uzun orgazma yardımcı olur.

- Sarılmak ve kucaklamak aşk hormonu olarak da bilinen oksitosinin salgılanmasını tetikleyerek seks hayatında daha iyi bir orgazmın anahtarı olabilir.

Orgazm Olmak için Boşalmak Şart Mıdır?

Kadınlarda boşalma erkeklere kıyasla daha karmaşık ve tartışmalı bir konudur. Kadın cinsel olarak uyarıldığında boşalma gerçekleşebilir; ancak boşalma ve orgazmın aynı anda gerçekleşmesine gerek yoktur.

Kadın boşalması iki farklı şekilde gerçekleşir:

Squirting (Fışkırma): Üretradan genellikle renksiz, kokusuz ve büyük miktarda sıvının fışkırmasıyla gerçekleşir. 2014 yılında yapılan bir çalışma uyarılma sırasında mesanede biriken sıvının orgazmla birlikte üretradan ayrıldığını belirtmektedir. [7]

Normal boşalma: Daha çok erkek spermine benzeyen bu boşalma türü vajinanın içinde sütsü ve kalın bir sıvının salgılanmasıyla gerçekleşir.