Mastürbasyon Tehlikeli Mi? Yoksa Hayatında Yaşaman Gereken Farklı Ama Masum Cinsel Eylemlerden Biri Mi?

Mastürbasyon günah veya yasak değil veya bütün bir gece kimse ile birlikte olamayıp son çare için düşünülen bir yöntem de değil. Mastürbasyon çoğu erkeğin ve belki de bütün erkeklerin hayatının bir anında yaşadığı cinsel bir deneyim. Aslında bu deneyim gerçek ve bir o kadarda sağlıklı bir cinsel eylem.

Mastürbasyon günah veya yasak değil veya bütün bir gece kimse ile birlikte olamayıp son çare için düşünülen bir yöntem de değil. Mastürbasyon çoğu erkeğin ve belki de bütün erkeklerin hayatının bir anında yaşadığı cinsel bir deneyim. Aslında bu deneyim gerçek ve bir o kadarda sağlıklı bir cinsel eylem.

Mastürbasyon için birçok kulaktan dolma ve erkekleri korkutacak boyutta söylemler duymaktayız. Çok sert bir mastürbasyonda penis düşebilir, mastürbasyon kansere sebep olur, mastürbasyon yaparken yakalanırsam ayıp olur mu, çok sık mastürbasyon yapıyorum acaba sapkın mıyım, mastürbasyon psikolojik bir sorun mu, bağımlılık yapar mı, gibi sorular ve duyumlar sizi korkutabilir. Hadi gelin hep beraber bu tabuları yıkalım ve gerçek mastürbasyonun nasıl yapıldığını, aslında masum olan bir eylemin size zarardan çok fayda sağlayacağının, farklı bir deneyim ve hazzı nasıl yaşatacağına bakalım.

Hadi öncelikle size ne kadar faydalı olduğuna bakalım;

Öcelikle mastürbasyon sırasında vücudumuz dopamin ve serotonin hormonlarını salgılar. Beyin tarafından salgılanan her iki kimyasal madde de kişinin ruh hali ve ruh sağlığı üzerinde belirleyicidir. Mutluluk hormonu olarak bilinen serotonin, tıpkı dopamin gibi kişinin ruh halini, uyku düzenini etkiler.

Bunun yanı sıra; stres giderir, daha iyi bir uyku sağlar, daha iyi bir ruh haline etkisi olur, rahatlama sağlar, zevk ve huzur verir ve prostat kanseri riskini azaltır.

Peki bu kadar faydalı bir eylem olan mastürbasyonu nasıl yapmalısınız?

Öncelikle şunu bilmek gerekir, doğru metodlarla yapılan mastürbasyonun hiçbir zararı yoktur. Hatta çok fazla yapılan mastürbasyonun ve birden fazla boşalmanın sağlıksal yönden hiçbir zararı yoktur. Hatta Avrupa Ürolojisinin bir araştırmasına göre ayda en az 21 kez boşalan erkeklerde prostat kanseri önemli bir şekilde azaldığı öne sürülmüş. Bakın yazının daha başındayken bile mastürbasyondan korkmayan ve hatta ne kadar faydalı olduğunu düşünen bir boyuta geldiniz.

O zaman gelelim doğru mastürbasyon nasıl yapılır sorusuna;

Doğru mastürbasyon için önemli ve gözardı edilmemesi gereken kurallar mevcut. Eğer bu kurallara riayet ederseniz mastürbasyonun bir zaruriyetten çıkıp hayatının bir anında yaşamak istediğin eğlenceli ve şehvetli bir ana dönüşür.

Öncelikle mastürbatör sırasında penisinizi çok fazla sıkmayın. Evet belki bu şekilde daha fazla uyarılıyor olabilirsiniz ama partnerinizle ilişkiye girerken bu sıkılığı bulamadığınızda alacağınız haz bir mastürbasyon aletinin size verdiği hazdan daha az olacaktır ve hazzın zirvelerine ulaşmakta güçlük yaşatabilir.

Utanmayın; mastürbasyon yaparken utanmayın ve bunun normal birşey olduğunu hatta sağlığınız için faydalı olduğunu düşünün ve beyninizde bunu tekrarlayın.

Acele etmeyin, mastürbasyon yaparken lütfen boşalmak için acele etmeyin. Elinizin veya kullandığınız mastürbatörün tadını çıkarın. Bu yapılan yanlış ileride size erken boşalma sorunu çıkarabilir.

Kayganlaştırıcı kullanın, mutlaka mastürbasyon sırasında (su bazlı önerimizdir) kayganlaştıcı kullanın. Çünkü mastürbatör canlı olmadığı için kendine özgü bir salgısı yoktur. Bu da kuruluğa, kuruluk ise tahrişe ve hatta duyarsızlığa yol açar.

Mastürbasyon teknikleri için size bilgi vermeme gerek yok sanırım. Çünkü artık elle yapılan mastürbasyonlara ihtiyacınız yok. Bu teknikleri teknolojik mastürbatörler üzerinde bulmanız mümkün. Tek verebileceğimiz teknik; teknolojik bir mastürbatörün tuşuna basın ve kendinizi ona bırakın.