Sevişirken Kulağa Fısıldanan Sözler

Sevişirken Kulağa Fısıldanan Sözler

Yatakta mutlu olmanın yolu iyi bir seks performansından geçer. Bu noktada erotik duyguları tetikleyen konuşmalar yapmak büyük önem taşır. Sevişirken partnerinin kulağına tahrik edici sözler söylemek veya duygusal bir iletişim kanalı açmak seksi daha keyif verici bir deneyime dönüştürür.

Sevgiliye Ateşli Sözler Söylemek Ne İşe Yarar?

Seks öncesi ve sonrası yapılan konuşmalar partnerler arasındaki iletişimi kuvvetlendirerek cinsel deneyimlerde rahatlamaya yardımcı olur. Söz konusu seks sırasında yapılan konuşmalar olduğunda ise cinsel uyarılmayı ve performansı artırmaya yönelik iletişim biçimleri devreye girer.

Journal of Sex & Marital Therapy dergisinde yayınlanan 2018 tarihli bir çalışmanın sonuçları yatakta iletişim kurmaya açık olan çiftlerin hem cinsel hem de normal ilişkilerinde tatmin olmaya daha eğilimli olduğunu göstermiştir. [1] 400 kişiyle yürütülen bu çalışmaya göre cinsel ilişki sırasında sözlü veya sözsüz iletişim kuran eşler mutluluk ve tatmin konularında daha yüksek bir memnuniyet oranı bildirmiştir.

Seks hakkında iletişime açık olmak yatak odasında çeşitli faydalara dönüşebilir. Cinsel iletişimdeki açıklık cinsel doyumla doğrudan ilişkilidir.

Duygusal iletişimi geliştirmek ve seks performansını bir üst noktaya taşımak için mutlu edici sözler söylemek tarafların tatmin düzeyine de katkı sağlar. Sevişirken kulağa fısıldanan sözler sonraki seks deneyimlerinde daha kuvvetli bir bağın oluşmasına da yardımcı olur.

Erkekleri Tahrik Eden Sözler Nelerdir?

Seks sırasındaki iletişim erkek ve kadınlar için farklı şekillerde kurulsa da aynı amaca hizmet eder. Cinsel performansı iyileştirmeye ve alınan hazzı artırmaya yönelik erotik sözler her iki tarafın da libidosunu artırarak daha tutkulu bir seks deneyimine ortam hazırlayacaktır.

Sevişirken erkekleri tahrik etmek için bazı ipuçları şunlardır:

Orgazmın habercisi olan “Geliyorum.” cümlesini kullanmak erkeği tahrik eder.

Kadınların seks yaparken bundan zevk aldığını belirtmesi erkekler üzerinde tahrik edici bir etki uyandırır. Çünkü kadınlar gibi erkekler de içgüdüsel olarak partnerine haz verip vermediği konusunda merak içindedir. Orgazm sırasında ortaya çıkan istemsiz tahrik edici seslerin yanı sıra bunu açık bir şekilde paylaşmak veya erkeğin kulağına usulca fısıldamak cinsel uyarılmayı artırıcı etki gösterir.

Erkeğe adıyla hitap etmek arzularını tetiklemeye yardımcı olur.

Bir erkeğin sevişirken duymaktan hoşlandığı şeylerin başında adı gelir. Partnerini tahrik etmek isteyen bir kadının gözlerini kapatarak adını söylemesi ve onunla sevişmenin heyecan verici bir deneyim olduğundan bahsetmesi cinsellikle ilişkili duygusal dürtüleri harekete geçirerek hazzın ve arzunun çoğalmasına yardımcı olur.

Erkeği tahrik etmek için hiç durmamasını ve hızlanmasını söylemek işe yarayabilir.

Cinsel aktivite sırasında herhangi bir nedenle de olsa durdurulmak erkeklerin hoşuna gitmeyebilir. Sevişmeye devam etmesini ve hiç durmamasını söylemek erkeğin cinsel özgüvenini artırarak performansına olumlu etki eder. Tahrik seviyesini artırmak için daha hızlı olmasını telkin etmek ve alınan zevki doğal bir biçimde yansıtmak da erkeklerin cinsel performansına katkıda bulunur.

Kadınları Tahrik Eden Sözler Nelerdir?

Sevgiliye ateşli sözler söylemek, erkekleri olduğu kadar kadınları da tahrik edicidir; dürtülerin harekete geçirilmesini sağlayarak cinsel uyarılmayı artırır, orgazmı hızlandırır.

Sevişirken kadınları tahrik etmek için bazı ipuçları şunlardır:

Duygusal sınırlarda gezerek ateşli sözler söylemek kadını tahrik eder.

Sevişirken söylenen erotik sözleri kategorize etmek pek mümkün olmasa da bazı sınırların içinde kalarak kulağa tahrik edici sözler fısıldamak arzuların daha açık bir biçimde yansıtılmasına olanak tanır. Vücudunun ne kadar güzel olduğundan bahsetmek veya “Sana dokunmak bana zevk veriyor.” gibi cinsel dürtülerle ilişkili cümleler kurmak, tutkulu bir seks macerasının kapılarını aralayabilir.

Sıcak, dar veya ıslak olduğundan bahsetmek seksin ateşini artırabilir.

Seks hem duygusal hem bedensel bir eylemdir. Bu sebeple çiftlerin sevişirken bedenlerinden bahsetmesi uyarılmayı artırıcı etkiye sahiptir. İlişki sırasında kadını tahrik etmek için vajinasının ne kadar dar olduğundan ve sıcaklığından bahsetmek işe yarayabilir.

Tahrik edici olduğunu dile getirmek kadını tahrik etmeye yardımcı olabilir.

Hem kadın hem erkekler tahrik edici olduklarını düşündüklerinde tahrik olmaya daha eğilimlidir. Bu durumu sevişme sırasında “Tahrik oldum” yerine “Beni tahrik ediyorsun” şeklinde ifade etmek kadının cinsel arzularını tetiklemeye yardımcı olur.